Agnieszka adamowicz


Agnieszka Adamowicz jest terapeutą tradycyjnej medycyny chińskiej ( TMC ). Zajmuje się dietetyką medycyny chińskiej, akupunkturą, akupresurą, masażem chińskim Tui Na.
Tradycyjnej Medycyny Chińskiej uczyła się i nadal doskonali swoje kwalifikacje w Akademii Akupunktury Compleo, Wrocławskiej Akademii Akupunktury, Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu.

Brała udział w kursach m.in. takich nauczycieli jak:

Prof. Dr Peilin Sun  (diagnostyka, akupunktura, fitoterapie TMC, Alergie i nietolerancje pokarmowe, Leczenie zaburzeń alergicznych, Otyłość i kontrola wagi, analiza i leczenie zaburzeń psychosomatycznych, terapie antynowotworowe)
Dr Bartosz Chmielnicki  (2 letnia szkoła TMC )
Bożena Olszowska    (dietetyka TMC, diagnoza z twarzy, pulsu i języka )
Marta Kubisz-Gregori   (masaż terapeutyczny Tui Na )
Dr Tadeusz Błaszczyk ( intergacyjny kurs medycyny chińskiej )
Prof. Zbigniew Królicki  ( kurs bioenergoterii )
Krystyna Królicka (kurs Reiki I i II)
Matthias Hunecke (diagnoza z pulsu i języka)
Michał Iwanicki, Katarzyna Pokrywka (akupunktura sportowa)
Neuroedukacja (mentalne aikido)

Od dawna interesuje się dietetyką i zdrowym odżywianiem oraz prowadzi w tym zakresie warsztaty i konsultacje indywidualne. Zajmuje się terapią dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń zdrowia kobiet w TMC, chorób cywilizacyjnych, autoimmunologicznych dietą, ziołami  oraz w akupunkturze sportowej i urazowej.
Prywatnie pasjonatka biegania, jogi, bodyART-u  i gotowania według 5 przemian.

„Tradycyjna medycyna chińska to system liczący sobie ponad 4000 lat, u podstaw którego leży całościowe, holistyczne traktowanie człowieka i wszechświata zgodnie z filozofią TAO.
W przeciwieństwie do medycyny akademickiej leczenie nie jest oparte na diagnozie symptomów i leczeniu pojedyńczych organów, ale podobnie jak  w indyjskiej ajurwedziei medycynie tybetańskiej, celem jest  znalezienie prawdziwej przyczyny chorób”.